Spektakularne wygrane w ruletce USA

ti_wygrane_2Ruletka, to gra słynna od setek lat, jednak cały czas wzbudza ona masywne emocje i kusi dużymi wygranymi. W historii ruletki, na przestrzeni lat zapisało się parę nazwisk osób niezwykle  utalentowanych, jakie odniosły kolosie korzyści z faktu, że rozpoczęli po prostu grać w ruletkę i poznawać jej tajniki na własną rękę.

W tymże artykule pragniemy przedstawić największe wygrane w historii ruletki, jakie być może nakłonią Cię do spróbowania swych siłę w tej pasjonującej grze hazardowej.

Trzy w największym stopniu atrakcyjne osobowości ze swojej spektakularnej gry w kasynie, to:

Joseph Jagger – urodzony w 1830 roku Brytyjczyk bezspornie uchodzi za prawdziwą legendę ruletki. Zwyczajny pracownik zakładu włókienniczego nie wyróżniał się niczym szczególnym. Jednak jego myśli ewidentnie kręciły się wokół hazardu na co dzień, gdyż stworzył on teorię, głoszącą, że obracające się koło ruletki nie jest nieprzewidywalne, a efekt obrotu da się przewidzieć.
josephjaggerJoseph nie został w miejscu ze swoją tezą. Niebawem zaczął eksperymentować. Jego badania miały lokalizację w Monte Carlo i trwały aż 2 lata. W dokonywaniu obliczeń pomagali mu studenci, których zadaniem było obserwowanie rezultatów obrotu kół do ruletki i zapisywanie liczb.
Wynik obserwacji był niezmiernie ciekawy – okazało się iż 1 z sześciu kół powtarza wyselekcjonowane liczby częściej, niż inne koła. Były to liczby 7, 8, 9, 17, 18, 19, 22, 28 i 29.
Dzień, w którym Jagger wygrał nie tylko fortunę, ale i popularność, przyszedł 7 lipca 1875 roku. Podczas gry w jednym z kasyn, dzięki typowaniu udanych dziewięciu liczb, wygrał niespełna milion dolarów. W ciągu 3 dni, jego zwycięstwo sięgnęła prawie pięciu milionów dolarów!
Kasyno, w którym padła rekordowa wygrana ekspresowo zorientowało się, że coś jest nie tak i wpadło na pomysł, aby zamienić miejscami stoły do ruletki.

Joseph zaczął przegrywać na innym stole niż dotychczas, jednak błyskawicznie zorientował się, które koło przynosiło mu szczęście i zaczął jeszcze raz na nim grac, co przyniosło mu kolejne wygrane. Pracownicy kasyna zlikwidowali więc koło dające powtarzające się wyniki, a Joseph zaczął tracić kolejne finanse, więc po prostu zrezygnował z gry z ponad 3 milionowym zarobkiem. Mężczyzna zrezygnował z pracy, a wygraną kwotę zainwestował.
Zmarł w wieku 62 lat, jednak jego nazwisko na zawsze pozostanie w historii.

Charles Wells – Powszechnie znany hazardzista, żyjący w czasach 1841-1922. Mężczyzna był również poprawnie uważany za oszusta, bo finanse, które zdobył na własną pamiętną grę w kasynie w Monte Carlo, pochodziły naturalnie, z potocznie powiadając, przekrętu.
charleswellsJego gra w ruletkę w Monte Carlo stała się sławna, dlatego, że udało mu się rozbić bank. Pojęcie to oznacza, że graczowi uda się zdobyć więcej żetonów, niż w tym momencie jest dostępnych na stole. Fenomen występuje niesłychanie nieczęsto.
W 1981 roku, Charles po raz pierwszy zobaczył Monte Carlo. Wizyta w kasynie pozwoliła mu na rozbicie banku aż 12 razy, a zajęło mu to mniej niż pół doby! Ta noc dała mu wygraną w postaci  aż miliona franków. Prawie pół roku później, mężczyzna znów przyszedł do Monte Carlo, zdobywając kolejny milion. Jednak podejrzenia wzbudził fakt, że Charles parę razy pod rząd obstawiał tylko jedną liczbę, jaka ciągle wygrywała. On sam twierdził że było to tylko i wyłącznie szczęście, jednak do dziś pozostało zagadką, czy miał on jakiś sprawdzony sposób na wygraną, czy tez jedna ze metodyk ruletki wyjątkowo mu dopisała. Warto nadmienić, że do rozwikłania zagadki tajemniczych wygranych, zatrudniono nawet detektywów, którzy nie wykryli żadnych nieprawidłowości w grze Charlesa.
Jakiś czas później, Wells stał się postacią sławną, nie tylko dzięki hazardowi, ale podobnie dzięki wynalezieniu sposobu na oszczędzanie paliwa w parowcach.
Późniejszy bieg zdarzeń był niestety fatalny dla mężczyzny, gdyż nie tylko trafił on dwa razy do więzienia, ale także przegrał wszystkie pieniądze.
Zmarł w Paryżu w 1922 roku.
Ashley Revell – ostatnia z omawianych osobowości jest urodzony w 1972 roku Londyńczyk.
ashleyrevellStał się on sławny, kiedy podczas 1 gry w ruletkę, a całkowicie jednego tylko zakładu, zdecydował zaryzykować cały swój życiowy dobytek i majątek. Stało się to stosunkowo niedawno, bowiem w 2004 roku w jednym z kasyn w Las Vegas. Ashley postawił rzeczywiście wszystko, łącznie z pieniędzy uzyskanymi za handel rzeczy prywatnych.
Gra była emitowana przez telewizję na żywo, mężczyźnie towarzyszyła rodzina. Przy wybieraniu zakładu, postawił on całość na kolor czerwony. Naturalnie wygrał i to kwotę niebagatelną, bo aż $135,300. Zapytany o to, z jakiego powodu wybrał akurat czerwony kolor, odpowiedział że do ostatniej chwili miał postawić czarny, ale w ostatnim momencie przypomniało mu się, że widzowie w sondzie przed grą przegłosowali właśnie kolor czerwony, dlatego tez postanowił pójść za większością głosów. I wygrał!
Względnie krótko, po spektakularnym show, słuch po mężczyźnie zaginął. Wiadomo że mnóstwo pieniędzy z wygranej włożył on w uruchomienie swej strony sieciowej, a także przeistoczył nazwisko na Ashley Blue Square Revell , co ufundował bukmacher Blue Square. Stał się on zatem chodzącą legendą i przy okazji ”reklamą” firmy bukmacherskiej.

Jak można zatem wywnioskować, gra hazardowa nie jest tak niebezpieczna i niemożliwa do przewidzenia, jak mogłoby się wydawać. Nie ulega jednak wątpliwości, że aby osiągnąć tak spektakularne osiągnięcia w tej branży, jak wyżej wymienione osoby, trzeba się pasjonować grą i poświecić mnogość czasu na ćwiczenia oraz badania poszczególnych zagadnień gry.