Videopoker

Videopoker to gra która nie jest stara, chociaż jak wiadomo, wywodzi się z prawdziwego pokera, który już sam w sobie jest wiekowo raczej stary. Jeżeli chodzi o początki pokera, to z trudem jest opisać jego pierwsze tradycje, oraz limit dostępu do gry. Jak jednak w wypadkach takowych historii bywa, istnieje parę ewentualności dzięki jakim jesteśmy wstanie określać jakieś fakty odnośnie pokera.

W największym stopniu znaną historią jest ta, która mówi o starożytnej grze „Nas” – to oczywiście od niej podobno wziął się poker. Gra rozgrywana była parę tysięcy lat temu w Persji – dziś jest to Iran. Dzięki temu gra mogła trafić przy pomocy Perskich marynarzy oczywiście do Stanów Zjednoczonych, gdzie stała się mocno popularna. Gra mogła trafić na początku XIX wieku, podczas gdy to marynarze grywali w tą grę w portach Luizjany.

Jeżeli chodzi jednak o pierwsze dane o pokerze w Ameryce Północnej, to pochodzi ona podobnie z czasów XIX wieku, kiedy to Angielski aktor opisywał swe podróże do północnej części Ameryki. Od tamtego czasu poker coraz z większym natężeniem popularyzował się w głąb kraju, dzięki czemu w którymś momencie był on znany faktycznie w każdym zakamarku Ameryki.  Dziś osoby które zastanawiają się nad procesem pokera, oraz nad mnogością jego odmian, mogą być pewni, iż miał on sporo czasu na swe ewolucje.

Poker dziś
Nie od dziś poker jest czynny dla nas w dużej ilości odmianach, też elektronicznych. Już w dobie sprzętu komputerowego, gdy generowano pierwsze automaty videopoker stał się potwornie porządanym tytułem, który chciało rozgrywać sporo osób. Szybko pojawiły się więc automaty do gier, które zaproponowały nam prawdopodobieństwo rozgrywki w elektroniczną wersję pokera.

Gdy natomiast net stał się popularny, automaty do gier zostały wymienione hazardowymi kasynami, które dziś udostępniają nam do dyspozycji możliwość rozgrywki w każdy znany ludzkości typ pokera, w tym również videopokera. Jest to świetna propozycja, która umożliwia nam dziś nawet na wejście już z większym natężeniem w styl rozgrywki retro, dlatego, że videopoker użycza nam stary styl gry.

Najpopularniejsze Videopokery