Ruletka Amerykańska

Gra hazardowa, jaką jest ruletka, znana jest ludzkości już od czasów starożytnych. Nie jest to zatem żadna nowość, a gra na przestrzeni setek lat, wcale tak ogromnie się nie zmieniła.
Niestety, do dziś dnia nie ma jednoznacznych dowodów na to, skąd gra się w istocie wywodzi, dlatego, że nie zachowały się określone dowody, potrafiące uznać gdzie gra znalazła swe początki. Są trzy teorie, a każda z nich jest bardzo prawdopodobna:
•1-wsza teoria, mówi, iż ruletka zaistniała w Chinach, a rozpowszechniona pozostała głównie przez dominikańskich mnichów.
•Pozostałe zaś ślady pokazywać mogą na fakt, iż ruletka ma swój początek w starożytnym Rzymie, gdzie jako pierwsi w ruletkę grali żołnierze na kołach swych wozów.
•Ostatnia hipoteza głosi natomiast że ruletkę w XVI wieku zaczęli cyrkowcy jeżdżący po Europie.

Jako że nie ma choćby minimalnego potwierdzenia dla którejkolwiek z wyżej wymienionych tez, przyjęło się, iż ruletka amerykańska powstała w XVII wieku.

Oficjalny start ruletki na świecie – 1655 rok. Powstaje 1-wsze koło do ruletki, opracowane przez słynnego matematyka -Blaise Pascala.
Mężczyzna nie zdawał sobie sprawy, iż całkowicie losowo stworzył grę hazardową, która dziś uchodzi za najsłynniejszą na całym świecie.

Projekt koła, jaki stworzył Francuz, był niezmienny przez blisko 200 lat od momentu jego stworzenia.

Pierwsze plotki na temat gry w ruletkę, pochodzą  znikąd innąd, jak z Anglii. W 1720 r. grano tam w grę o nazwie Roly Poly, jaka była prawdziwą atrakcją na początku tylko dla szlachty, wkrótce podobnie dla biedniejszych. Aczkolwiek poprzez pewne negatywne powody gry, krótko później zarządzono pełny zakaz organizowania rozgrywek  hazardowych w kraju.
Od tego czasu, chcąc, nie chcąc ruleta musiała podążyć do pozostałych krajów, w których mogłaby zagościć na dłużej. Padło na Francję. Pod koniec XIX wieku ówczesny Książę Monako, utworzył 1 na świecie kasyna, nazywane ”domami do gry”. Pracowały one na podobnej zasadzie, jak nasze współczesne kasyna stacjonarne.
Przez dziesiątki lat, powodzenie ruletki rosła, co było powodem, dla którego przeniosła się ona również do innych krajów Europy, w międzyczasie zdążyła również powstać inna odmiana ruletki amerykańskiej.
Ostatecznym krajem, w którym została ona najchętniej przyjęta i rozreklamowana, było Monte Carlo – miasto, nazywane Stolicą Hazardu w którym to spotkamy ponoć wszystkie gry hazardowe, pośród nich również trzy rodzaje ruletki, które w minionych stuleciach zdążyły się wykreować.