Ruletka Amerykańska – systemy gry

Czy da się zyskać z kasynem ? Zadając sobie to pytanie, większość osób, mogłaby pomyśleć że jest to całkowicie  niemożliwe. Jednak, nieliczne gry hazardowe na przestrzeni lat zostały całkowicie ”rozgryzione” przez osoby ponadprzeciętnie nimi zaciekawione i dzięki temu opracowane zostały specjalne systemy gry, mające na celu zminimalizowanie okazyj kasyna, z zwiększenia do maksimum szans wygranej oczywiście przez realnego gracza.  1-dną z takich gier, jest właśnie ruletka amerykańska.

Nie myślcie jednak, że systemy ruletkowe okazują się za każdym razem skuteczne, a kasyno w każdym przypadku przegrywa. Jeżeli tak było, ruletka po prostu by upadła, a kasyna zbankrutowały.

Gra w kasynie sieciowym, czy też naziemnym w ruletkę, z wykorzystaniem strategii do niej opracowanych okazuje się mniej ryzykowna, ale na wygraną musimy nieraz zaczekać, a przedtem ”zaliczyć” dno, aby się od niego efektywnie odbić. Każdy przypadek jest jednak inny, albowiem ruletka, jak wszelka gra hazardowa, jest po prostu nieprzewidywalna.

Przejdźmy jednak do konkretów i zapoznajmy systemy, które zostały specjalnie opracowane do ruletki amerykańskiej:

p_martingale1. System Martingale – jedna z najstarszych i jednocześnie na ogół wykorzystywanych po dziś dzień metod ruletkowych. W tym systemie, możliwość wypadnięcia koloru czerwonego lub czarnego jest równe mniej więcej 50%-owe.
Zasada tej strategii jest niesłychanie prosta:
Gracz rozpoczyna od położenia niewielkich sum na jeden odcień – na przykład 5zł na czerwony.
Jeśli uda mu się słusznie obstawić rezultat i de facto wynikiem obrotu koła ruletki będzie kolor czerwony, wygrana zostaje podwojona, czyli mamy już kolejne 5zł czystego zysku. Jeżeli natomiast dojdzie do przegranej, dodatkowa stawkę musimy podwoić.
Minus systemu Martingale jest widoczna na 1-wszy rzut oka : do gry potrzebujemy dużo kapitału, jakkolwiek z kolei wartością jest to, że stawiamy małe stawki, jakie nawet w przypadku przegranej, nie nadszarpują za mocno naszego budżetu. Oczywisty jest fakt iż parę/kilkadziesiąt przegranych pod rząd to raczej mało prawdopodobna prognoza, dlatego też Martingale to właściwie skuteczny i dość systematycznie stosowany system.

p_fibonacci2. System Fibonacciego – to odkryty w XII stuleciu ciąg liczb, w którym każda wartość jest ilością , dwóch ją poprzedzających (1,1,2,3,5,8,13,21…). Jak to się ma do ruletki ? Otóż taki oczywiście ciąg liczb, stosuje się w systemie Fibonacci przy zwiększaniu stawek na kolor.
Jak to prezentuje się w praktyce ?
Stawka początkowa gracza możne być niewielka. Załóżmy iż jest to 10zł. Po postawieniu koloru o wygranej, gracz ”na czysto” zyskuje kolejne 10zł. W tym momencie gracz powinien zapisać sobie ciąg liczb, albowiem będzie musiał kolejno je skreślać. W trafie przegranej, gracz musi wziąć pod uwagę dodatkowa liczbę według ciągu Fibonacciego i to naturalnie w jej wysokości postawić następną stawkę. Jeżeli natomiast gracz wygra, musi skreślić dwie stare liczby z ciągu. Serie kończy się w momencie, gdy wszelkie cyfry z ciągu zostaną skreślone.
Strategia Fibonacci, jest przeznaczona przede wszystkim dla graczy, którzy nie oczekują wielkich zysków z gry, lub tych którzy nie chcą narażać się na duże ryzyko. System jest jak najbardziej skuteczny, a zarazem bezpieczny, dobry także dla graczy początkujących.

3. System Parlay – uważany za jeden z w najwyższym stopniu agresywnych taktyk wygranej, poświęcony dla pewnych siebie graczy, biorących pod uwagę podobnie niemałe ryzyko, jednak chcących zawalczyć o jak najbardziej znaczne wygrane w ruletce. Wysoką zaletą tego układu jest fakt, że podczas gry nie ma niebezpieczeństwa zbyt dużych przegranych.

Istotna zasada tego systemu jest niezmiernie prosta – w trakcie gry wypada cały czas stawiać na ten sam kolor.  W przypadku wygranej, należy postawić pierwotna stawkę, wraz z wartością wygranej. Natomiast po przegranej, startujemy od początku. W systemie Parlay wskazane jest stosowanie progresji 4 razy pod rząd, to znaczy 4 razy stawiamy na czarny lub czerwony kolor. Zyskać możemy nawet 15-krotność postawionej stawki, która na początku może być niewielka.
Ryzyko w trakcie gry przy użyciu Parlay jest raczej duże, ponieważ sporadycznie można dojrzeć zjawisko wypadnięcia aż 4 razy pod kolej tego samego koloru. Jednak gracze selekcjonują ten sposób ze względu na względnie niewielkie pieniądze do stracenia w przypadku przegranej i jednocześnie kuszące nagrody za podjęte ryzyko.

Dodać można jeszcze o strategii “63″, która zakłada aż 63% szans na nagrodę w każdej rundzie ruletki amerykańskiej. Zgodnie z tym systemem, gracz zobowiązany jest ustawić aż 24 numery w każdej rundzie, co powoduje obstawienie aż 2/3 całego koła (bez zera). W przypadku wygranej, kończymy serię, jednak w przypadku przegranej używamy progresję 1-1, 3-3, 9-9, 27-27. Polecane jest wybieranie jak najmniej wartościowych żetonów.

Wymienione systemy są zazwyczaj stosowane przez graczy z całego świata. Aby wybrać strategię najlepiej dopasowaną do własnych możliwości ,warto przetestować wszelkie systemy ”na sucho”.