Pola Ruletki Europejskiej

Pola w ruletce bez względu na jej odmianę, to nasze własne pole do popisu w jakim możemy swobodnie określać nasz zakład. Mając tak wysokie pole do popisu, możemy korzystać z zakładów również standardowych, jak i niestandardowych. Każdy z nich jest prawdopodobny do trafienia w czasie dowolnego kręcenia, skutkiem tego też nie należy przejmować się stopniem prawdopodobieństwa, bowiem w wypadku ruletki ma ono błahe znaczenie. Tylko nasze przeświadczenie może nas doprowadzić do pożądanej wygranej, którą jesteśmy zaciekawieni.

Zakładanie się wewnętrzne i zewnętrzne
W ruletce definiowane są dla nas dwie grupy zakładów które możemy spożytkować. Pierwszą z nich, są zakłady wewnętrzne znane jako inside bets, oraz wewnętrzne, zwane outside bets. Zacznijmy od zakładów wewnętrznych, możemy określić je jako obstawianie szczególnego numeru lub szeregu liczb w trakcie gry zakład zewnętrzny będzie określeniem większej liczby pól. Nazwy tych zakładów nazywają miejscom na stole w ruletce.

Jeśli chodzi o same zasady i szanse wygrania, to są one raczej podzielone z uwagi na spory charakter możliwości jaki w tym razie nam jako graczom jest zaoferowany. Stawiając na zakłady wewnętrzne, wymagamy intelektualnego określenia wyniku, gdzie jesteśmy zobligowani stawiać skrupulatnie i szczegółowo. Nagrody w takich zakładach są o wiele większe, lecz jeśli idzie o ryzyko, to jest ono także spore. Jeśli chodzi natomiast o zakłady wewnętrzne, to są one większe, mniej niebezpieczne, choć i mniej płatne.

Zakłady wewnętrzne (Inside bets)
1. Straight – Zakład na indywidualny numer    35 do 1
2. Split – Zakład na 2 numery
3. Street – Zakład na rząd złożony z 3 numerów
4. Corner/square – Zakład na cztery numery ułożone w kwadrat
5. Six line – Zakład na dwa sąsiadujące rzędy numerów

Zakłady zewnętrzne (Outside bets)
6. Kolumna – Zakład na wszelkie 12 numerów znajdujących się w lewej, środkowej lub prawej kolumnie.
7. 1., 2., 3. tuzin – Zakład na 12 liczb znajdujących się w czterech kolejnych rzędach
8. 1-18 lub 19-36 -Zakład na numery z zakresu 1-18 lub 19-36
9. Czerwone lub czarne – Zakład na konkretny kolor liczby
10. Parzyste lub nieparzyste – Zakład na liczby parzyste lub nieparzyste