Najbardziej znane oszustwa w blackjack

ti_zabezpieczeniaObecnie mija już mnóstwo czasu od wielu przestępstw powiązanych z rozgrywką w Black Jacka., jakie przeszły do historii. Wiele z nich jest nauczką do końca życia na rzecz osób które oszukiwały, bądź odpowiadały za zakres bezpieczeństwa we własnych kasynach internetowych.

Jakie najbardziej znane przypadki spostrzeżono w wypadku oszustw na Black Jacku ?
Znany specjalista od zabezpieczeń, Jeff Jonas dziś dyskutuje bez ogródek o spotkaniu jakie odbył z osobą odpowiedzialna za większość oszustw w kasynie, na zasadzie wielu gier, w tym Black Jacka. Od tamtego czasu, partie zabezpieczeń, jak i same ich metody zmieniły się nadzwyczaj, gdy Jeff Jonas dowiedział się o całkowitym asortymencie, jakie wykorzystuje garstka ludzi na świecie, podróżując po przeróżnych kasynach. Takie osoby sprawnie wiedziały iż kasyna naziemne przekazują sobie nawzajem cenne wiadomości o nich, jakie czasem były oferowane podobnie w formie odpłatnej. Skromna zapłata była niczym w zestawieniu do strat, jakie ponosiły nieliczne kasyna, dzięki czemu informacje sprzedawały się niezmiernie dobrze. Dlatego też ludzie oszukujący kasyna inwestowali w rożne przebrania, maski, sztuczne wąsy lub temu podobne części garderoby, aby zapewnić sobie anonimowość.

To właśnie po tej próbie wyłudzenia od Jeffa Jonasa informacji na temat kasyna które zabezpiecza, technologie kamer na stałe zagościły w kasynach naziemnych, a dziś każda twarz jest bez ogródek monitorowana przez setki kamer.

Jak twierdził jego nieznany informator, jeżeli kasyna nie dało się oszukać w sposób anonimowy, wtedy ludzie którzy próbowali oszukiwać kasyna najchętniej wyszukiwali wiadomości na temat krupierów jacy pracują, oraz ich rodzin. Wtedy to naturalnie rodziny były mocno zastraszane, przez co wielu krupierów otworzyło siatkę do oszukiwania kasyn.

W jaki sposób oszukiwano kasyna ? Kiedy oszust przychodził do kasyna naziemnego w którym pracował krupier – jego ofiara, podchodził do niego i oczywiście z nim toczył rozgrywkę. Aby wygrać przykładowo ćwierć miliona dolarów, wypadało jedynie podmieniać karty w dyskretny sposób. Krupier przyjmujący karty, wykładał gotowe karty dla swego oprawcy, który następnie zgarniał następujące wygrane.

To jednak nie jedyna metoda na oszukanie kasyna. Jeff Jonas spotkał się z wieloma innymi przykładami jak ludzie próbowali w lepszy, bądź gorszy sposób oszukać kasyno naziemne w grze BlackJack.

- Nakrywka z żetonów, czyli chip cup – metoda ta polegała na przekazywaniu graczom stosu żetonów o nominale 5 dolarów. Jeżeli ktoś podczas gry umówił się z krupierem na taki “deal” w tamtym czasie mógł liczyć na adekwatne obłowienie się podczas własnej rozgrywki, przykładowo w Black Jacka.